جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS

جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS
جلوگیری از تقلب و اثبات اصالت کالا توسط سامانه ETS
افزایش تقلب، جعل و کپی‌برداری از محصولات، دغدغه‌ای است که اکثر سازمان¬ها، نهادها و مصرف‌کنندگان با آن روبه‌رو هستند. از یک طرف صاحبان برند کالا به دنبال راهی برای جلوگیری از جعل و اثبات اصالت کالاهای خود هستند و از طرفی دیگر مصرف‌کنندگان این کالاها به دنبال پیدا کردن و استفاده از کالای با اصالت هستند.
سامانه ETS برند ها را قادر می سازد محصولات تقلبی دقیق کپی برداری شده را تشخیص دهند
جعل و تقلب در برخی موارد چنان پیشرفته است که شرکت‌های تولیدکننده برای تشخیص اصالت محصول خودشان باید آزمایش‌های گوناگونی را انجام دهند. علیرغم تلا ش‌های بسیاری که برای مبارزه با کالا‌های جعلی و تقلبی صورت گرفته است، همچنان محصولات خطرناکی در بازارها توزیع و مصرف می‌شوند.
استفاده از کالا‌های جعلی و تقلبی می‌تواند آسیب‌های بزرگ و حتی جبران ناپذیری به مصرف‌کنندگان نهایی کالا وارد کند.
استفاده از استاندارد‌های GS1 راهکاری برای جلوگیری از ورود کالا‌های تقلبی و جعلی به زنجیره تامین و تایید اصالت کالا‌های تولیدکنندگان است.
مرکز ملی شماره‌گذاری کالا و خدمات ایران (GS1 ایران) با توجه به استاندارد‌های ردیابی GS1، اقدام به طراحی و توسعه سامانه تایید اصالت، ردیابی و رهگیری سریالی محصولات نموده است. در این سامانه با صدور کد بین‌المللی GS1 برای کلیه کالا‌های تامین‌کنندگان و تخصیص کد سریالی به آن، قابلیت ردیابی کلیه محصولات از نقطه تولید تا نقطه مصرف ایجاد می‌شود.
استاندارد سازی به روش GS1
این سامانه که با بهره گیری از استانداردهای نوین GS1 که در سطح بین‌المللی صادر می گردد، این امکان را به تمامی کارخانه های تولیدی و شرکت‌های وارد کننده ی کالا می دهد تا با ثبت نام در آن، نه تنها محصولات خود را در بازار جهانی قابل شناسایی کنند، بلکه از برند خود در برابر صدمات و خسارات ناشی از جعل برند جلوگیری کنند.
سهولت کار با سامانه به وسیله بارکد خوان ها
حال تصویر کنید، که تمامی کالا ها و محصولات، دارای بارکدی است که با اسکن آن می توانید به اطلاعاتی دست یابید که زمان دقیق وموقعیت مکانی محل تولید، مسیر حمل و نقل و فروشگاه‌هایی که کالا از آن خریده شده است را نشان می دهد.آیا این خدمات شگفت انگیز نیست؟
پس همین حالا با ثبت نام در این سامانه، از این خدمات فوق‌العاده بهره‌مند گردید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =