دسته بندی ها

درباره ما

این سامانه با تخصیص شناسنامه بر مبنای استاندارد‌های بین‌المللی، خدمات ردیابی، رهگیری و تایید اصالت کالا را به صورت آنلاین ارائه می دهد.

ما چطور می توانیم کمکتان کنیم ؟

شما می‌توایند با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به ما در امر بهبود این سامانه یاری رسانید

مبارزه با جعل با استفاده از قابلیت ردیابی

مبارزه با جعل با استفاده از قابلیت ردیابی

مبارزه با جعل همیشه یک چالش جدی بوده است. در سراسر جهان، آزمایشگاه‌های موقتی وجود دارند که به تولید محصولات تقلبی می‌پردازند مانند نوارهای تست قند خون که شرکت‌های تولیدکننده قادر به تشخیص محصول تقلبی از محصول خود نیستند. استاندارد قابلیت ردیابیGS1  برای بهداشت و درمان  (GTSH) ساخته‌شده است. استاندارد جهانی ردیابیGS1، می‌تواند به معرفی یک مفهوم شناسایی منحصربه‌فرد برای هر بسته از محصولات پزشکی که در آن سیستم ردیابی و احراز هویت را به‌راحتی امکان‌پذیر می‌سازد کمک کند. با استفاده از این استانداردها ورود جعل کنندگان به زنجیره تأمین بهداشت  بسیار سخت‌تر می‌شود و البته تلاش‌های برای جلوگیری از جعل لوازم پزشکی و دارویی در بخش مراقبت‌های بهداشتی ما را در موقعیت عالی برای کمک به صنایعی که محصولات آن‌ها غالبا جعل می‌شوند  قرار می‌دهد، مانند لوازم‌آرایشی ، الکترونیک و قطعات خودرو.

 چالش‌های پیش روی ایمنی محصول در مبارزه با جعل

چالش‌هایی که در بخش‌های بهداشت و درمان  وجود دارد با بخش کالاهای عمومی نیز مشترک هستند. جریان قطعات یا محصولات غیراستاندارد و خطرناک جعلی در بخش تکنولوژی اغلب به ضرر مصرف‌کنندگان است. اگرچه قوانینی به‌عنوان مراقبت از سلامت مصرف‌کنندگان به شکل سخت‌گیرانه وجود ندارد، اما رهنمودهای و مقررات ایمنی قابل‌توجهی برای مصرف‌کننده وجود دارد. چالش‌های ایمنی و مراقبت از سلامت محصول هم از جنس جعل و تقلب و همچنین اشتباهات در طراحی و ساخت محصولات مصرفی و پوشاک هستند.

اطمینان از کیفیت مواد و اجزای سازنده محصولات از تأمین‌کنندگان بالادست چالش رو به رشدی است که خود قربانی محصولات و مواد اولیه جعلی هستند یا به‌درستی واجد شرایط مواد مرجع مناسب نیستند. ما می‌دانیم که برخی از تأمین‌کنندگان وجود دارند که برای رسیدن به سود بیشتر از طریق استفاده از مواد خام ارزان، ناخودآگاه می‌توانند محصولات خطرناک یا ناامن را روانه بازار نمایند. بعضی از این‌ها نیز به‌طور آگاهانه برای جلب یک مشتری جدید این موضوع را پیشنهاد می‌دهند تا او بتواند در قیمت‌های رقابتی محصول پیروز باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =